• 1992 Chemicy Ioulia Armagou i Michalis Papaefstratiou zakładają Juliette Armand i koncentrują swą pracę na badaniach nad wysoce skutecznymi formułami.
  • 1993 Stworzono krem Notabilia, który został przyjęty z dużym powodzeniem. Jego zaawansowana formuła (Extra Moisturizing Cream) może skutecznie konkurować z później opracowanymi kremami.
  • 1996 Juliette Armand, pionierka w stosowaniu kwasu hialuronowego, tworzy szeroką gamę serum w obronie ich wysokiej skuteczności. Składniki aktywne w formie serum są obecne w maksymalnej ilości – właśnie rozpoczęła się kosmetologia XXI wieku.
  • 2001 Firma ma siedzibę w Atenach, w najnowocześniejszej, prywatnej, zintegrowanej siedzibie, stale inwestuje w zaawansowany sprzęt, nowe procedury, badania, nowe produkty i dobrze wyszkolony personel naukowy. Proces produkcji jest zgodny z Dobrymi Praktykami Produkcyjnymi (GMP) Unii Europejskiej dla kosmetyków.
2003 W czasach, gdy wszystko jest bezosobowe i uprzemysłowione, założyciele Juliette Armand postanowili założyć firmę spersonalizowaną. Opierając się na swoich osobistych i zawodowych wartościach, stworzyli własną koncepcję the personal professional concept. . Kieruje ona każdym krokiem ich działalności.
2004 Innowacyjna technologia EFFECTOX firmy Juliette Armand powstrzymuje kurczenie się komórek, minimalizując zmarszczki mimiczne (starzenie się mięśni). To odkrycie laboratoriów Juliette Armand przyczyniło się do sukcesu systemu przeciwzmarszczkowego SKIN BOOSTERS, kosmetycznej alternatywy botoksu, chirurgii powiek, peelingu chemicznego, mezoterapii i liposukcji. Dzięki Skin Boosters można odłożyć wizytę u chirurga plastycznego!
2005 Elements: kompletna profesjonalna linia wysokiej klasy produktów, pierwiastki ewolucji dla piękna i zdrowia twarzy i ciała, nowa, kompletna metoda połączonego działania i pełnego zabiegu na wszystkie choroby skóry. Szeroka gama dostępnych produktów zaspokaja potrzeby najbardziej wymagających rodzajów skóry.
2008 Nowa linia filtrów przeciwsłonecznych Sunfilm marki Juliette Armand spełnia bardzo realne potrzeby w zakresie zwiększonej ochrony przeciwsłonecznej, stosownie do decyzji Unii Europejskiej 2006/647/WE. Linia zawiera ANTITOX, silny koktajl przeciwutleniaczy nowej generacji, który zapobiega uszkodzeniom DNA przez promienie słoneczne, naprawia DNA, zapobiega podrażnieniom i rumieniowi, chroni przed zanieczyszczeniami i zapobiega starzeniu.
2010 Firma wdraża system kontroli jakości ISO 9001 w zakresie badań i rozwoju, produkcji, pakowania i marketingu kosmetyków, zgodnie z certyfikatem TÜV Austria.
2011 Dwaj założyciele pozostają udziałowcami, a firma jest w 100% grecka. Od 2011 roku Stratis Papaefstratiou Armagos (licencjat inżynierii chemicznej) i Bill Papaefstratiou Armagos (licencjat finansów i matematyki, magister informatyki) również dołączyli do grupy udziałowców Juliette Armand, co oznacza wkład drugiego pokolenia w rozwój firmy.
2006 A2 BLOCKERS to ziołowy ekstrakt z chryzantemy, który przyniósł rewolucję w produktach do pielęgnacji ciała. Specyficznie blokuje receptory a2, zapewniając nieprzerwany proces lipolizy.
2015 Po 23 latach badań, rozwoju i produkcji kosmetyków profesjonalnej jakości, Juliette Armand ogłasza serię AMESON Skin Medical Series, wnoszącą wszystkie korzyści płynące z nauki do produktów medycyny estetycznej. Nazwa serii AMESON, zainspirowana greckim słowem AMESOS (“natychmiast”), podkreśla zaangażowanie w medyczną pielęgnację estetyczną skóry z natychmiastowymi rezultatami.
2017 Juliette Armand świętuje 25 lat sukcesu. To szczególny moment w historii marki i jednocześnie nowy początek. Moment, aby porzucić przeszłość i przyjąć nowe rzeczy na przyszłość.